BILL'S DEK HOCKEY
BackMay 2017Forward
JanFebMarAprMayJunJulAugSepOctNovDec
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
30
2:30 pm
Pelicans vs Mighty Morphin Stick Danglers PLAYOFFS (8,9)
3:30 pm
Meltdown vs Gash Wednesday
4:30 pm
Camel Clutch vs AGi High
5:30 pm
El Diablo vs AGI High
6:30 pm
Knights of Fed Reserve vs Perry Pioneers
7:30 pm
Hawks vs Remember When
8:30 pm
Hawks vs Eagles
9:30 pm
Warbirds vs Gmen
May 1
6:30 pm
Sea Turtles vs Owls GAME
7:30 pm
Stickheads vs Knights of Fed Reserve FORFEIT
8:30 pm
Shootin Blanks vs AGI High
9:30 pm
Silver Snakes vs Mother Puckers PLAYOFFS (3,6)
10:30 pm
Penalty Box Heros vs Viking Quest PLAYOFFS (4,5)
2
5:30 pm
7-9 Grey Minnows vs Orange Clownfish GAME
6:30 pm
10-12 Pink Flamingos vs Yellow Parrots
7:30 pm
Goodfellas vs Falcons
8:30 pm
Stickheads vs AGI High
9:30 pm
Stickheads vs Shootin Blanks
3
5:30 pm
4-6 Clinic (6)
6:30 pm
Owls vs Cardinals GAME
7:30 pm
Goodfellas vs Heatleys Driving School
8:30 pm
Warbirds vs Eagles
9:30 pm
Cadets vs Meltdown PLAYOFFS
4
5:30 pm
7-9 Blue Sharks vs Grey Minnows GAME
6:30 pm
10-12 Green Pheasants vs Yellow Parrots GAME
7:30 pm
Goodfellas vs Fubar
8:30 pm
Camel Clutch vs Knights of Fed Reserve
9:30 pm
Tough Cookies vs Sons of Anarchy PLAYOFFS (2,7)
10:30 pm
Steel City Sting vs Baging Roners PLAYOFFS
5
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Sea Turtles vs Blue Jays GAME
7:30 pm
Geriatrics vs Perfect Storm PLAYOFFS
8:30 pm
Ironmen vs Us Eh PLAYOFFS
10:30 pm - 12:30 am
16+ Pickup- $5 per player!!!!
6
8:30 am - 9:30 am
Pat Bell Goalie Clinic
10:30 am
7-9 Tournament Team Practice
11:30 am - 1:30 pm
Carla Johnson Rental
1:30 pm
Owls vs Blue Jays GAME
2:30 pm
7-9 Orange Clownfish vs Blue Sharks GAME
3:30 pm
10-12 Purple Peacocks vs Pink Flamingos
4:30 pm - 6:30 pm
Nathan Panepinto Birthday Party
7:30 pm
Cadet Tourney Team Draft Tourney (Tourney Team Only)
7
3:30 pm
Damage Inc vs Pelicans PLAYOFFS
4:30 pm
AGI Low vs Turkey Club PLAYOFFS
5:30 pm
Shootin Blanks vs El Diablo PLAYOFFS
6:30 pm
Hawks vs GMen
7:30 pm
Hawks vs Warbirds
8:30 pm
Goodfellas vs Justice League PLAYOFFS
9:30 pm
Gospel Alliance vs Heatleys Driving School PLAYOFFS
8
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Sea Turtles vs Cardinals
7:30 pm
Remember When vs Warbirds FORFEIT
7:30 pm
Perfect Storm vs Minyins PLAYOFFS
8:30 pm
Remember When vs Gmen FORFEIT
9
5:30 pm
7-9 Grey Minnows vs Orange Clownfish GAME
6:30 pm
10-12 Green Pheasants vs Purple Peacocks
7:30 pm
Fubar vs Falcons PLAYOFFS
8:30 pm
Eagles vs GMen GAME 1
9:30 pm
Stickheads vs Perry Pioneers PLAYOFFS
10
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Cardinals vs Blue Jays GAME
7:30 pm
Student Reach Rental
8:30 pm
Eagles vs GMen GAME 2
9:30 pm
AGI High vs El Diablo PLAYOFFS
11
5:30 pm
7-9 Grey Minnows vs Blue Sharks GAME
6:30 pm
10-12 Yellow Parrots vs Pink Flamingos
7:30 pm
Cadets vs Gash Wednesday PLAYOFFS
9:30 pm
Goodfellas vs 9 Inch Males PLAYOFFS
12
5:30 pm
Cadet Tournament Practice
6:30 pm
Sea Turtles vs Owls GAME
7:30 pm
Damage Inc vs Penalty Box Heros GAME 1
8:30 pm
Silver Snakes vs Sons of Anarchy GAME 1
10:30 pm - 12:30 am
15 and Older Pickup!!! $5 per player
13
8 am - 9:30 am
Skills and Drills Shooting Clinic
10:30 am - 12:30 pm
7-9 Tournament Team Practice
12:30 pm
10-12 Yellow Parrots vs Purple Peacocks
1:30 pm
10-12 Pink Flamingos vs Green Pheasants
2:30 pm
7-9 Orange Clownfish vs Blue Sharks GAME
3:30 pm - 5:30 pm
Levander Birthday Extravaganza!
6:30 pm - 8:30 pm
Fallowfield Fire Department
14
Mother's Day
9:30 am
Pepperoni Rolls vs Celetubbies
10:30 am
Ovo Crew vs Labatt Blues
11:30 am
Woodrows lipstick Party vs Heatleys Driving School
12:30 pm
JSI vs RIP Hernandez
6:30 pm
Steel City Sting vs Us Eh GAME 1
7:30 pm
Damage Inc vs Penalty Box Heros GAME 2
8:30 pm
Sons of Anarchy vs Silver Snakes GAME 1
9:30 pm
Knights of Fed Reserve vs Perry Pioneers GAME 1
10:30 pm
Turkey Club vs Gospel Alliance GAME 1
15
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Owls vs Cardinals GAME
7:30 pm
Camel Clutch vs AGI High GAME 1
8:30 pm
Knights of Fed Reserve vs Perry Pioneers GAME 2
9:30 pm
Steel City Sting vs Us Eh GAME 2
16
5:30 pm
7-9 Orange Clownfish vs Blue Sharks MAKEUP
6:30 pm
10-12 Yellow Parrots vs Green Pheasants
7:30 pm
Remember When vs Warbirds PLAYOFFS
8:30 pm
Camel Clutch vs AGI High GAME 2
9:30 pm
9 Inch Males vs Fubar GAME 1
17
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Sea Turtles vs Blue Jays GAME
7:30 pm
Cadets vs Minyins GAME 1
18
5:30 pm
7-9 PLAYOFFS Grey Minnows vs Orange Clownfish
6:30 pm
10-12 Pink Flamingos vs Purple Peacocks GAME
7:30 pm
Cadets vs Minyins GAME 2
8:30 pm
9 Inch Males vs Fubar GAME 2
19
6:30 pm
Owls vs Blue Jays GAME
7:30 pm
Turkey Club vs Gospel Alliance GAME 2
8:30 pm
Damage Inc vs Sons of Anarchy GAME 1
9:30 pm - 11:30 pm
15 and Older Pickup!!! $5 per player
20
Armed Forces Day
10:30 am
Labatt Blues vs Rip Hernandez
11:30 am
JSI vs Ovo Crew
12:30 pm
Landsharks vs MV Tradgic
4:30 pm - 6:30 pm
Ashley Rental
6:30 pm - 8:30 pm
Bender Rental
21
9:30 am
Turd Ferguson vs Rip Hernandez
10:30 am
Heatleys Driving School vs Labatt Blues
11:30 am
Pepperoni Rolls vs MV Tradgic
3:30 pm - 5:30 pm
Dean Moskyok Rental
7:30 pm
Damage Inc vs Sons of Anarchy GAME 2
8:30 pm
Hawks vs Remember When GAME 1
9:30 pm
Turkey Club vs Gospel Alliance GAME 3
22
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
Cardinals vs Sea Turtles
7:30 pm
Us Eh vs Cadets GAME 1
8:30 pm
AGI High vs Camel Clutch GAME 3
23
5:30 pm
7-9 FINALS Blue Sharks vs Grey Minnows
6:30 pm
10-12 Pink Flamingos vs Yellow Parrots
24
Patchy rain possible
67°/56°

5:30 pm
4-6 Free Clinic
6:30 pm
Cardinals vs Blue Jays GAME
7:30 pm
Hawks vs Remember When GAME 2
8:30 pm
Us Eh vs Cadets GAME 2
25
Heavy rain
67°/56°

6:30 pm
10-12 Green Pheasants vs Purple Peacocks
7:30 pm
Sons of Anarchy vs Damage Inc GAME 3
26
Light drizzle
70°/56°

5:30 pm
7-9 Tournament Team Practice
6:30 pm
Owls vs Sea Turtles
7:30 pm - 9:30 pm
Tara Banasick BDay
9:30 pm - 11:30 pm
15 and Older Pickup!!! $5 per player
27
Patchy rain possible
74°/63°

8 am - 9:30 am
Shooting Clinic
28
Patchy light rain with thunder
76°/61°

1 pm - 6 pm
Car Show
29
Memorial Day
30
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
10-12 PLAYOFFS (2 Seed) vs Green Pheasants (3)
7:30 pm
AGI High vs Knights of Fed Reserve GAME 1
8:30 pm
Fubar vs Gospel Alliance Game 1
31
5:30 pm
4-6 Clinic (1)
6:30 pm
13-15 PLAYOFFS Owls(2) vs Blue Jays(3)
1
5:30 pm
10-12 Tournament Team Practice
6:30 pm
10-12 PLAYOFFS (1 Seed) vs Pink Flamingos (4)
7:30 pm
AGI High vs Knights of Fed Reserve GAME 2
8:30 pm
Fubar vs Gospel Alliance Game 2
2
6:30 pm
13-15 PLAYOFFS Cardinals(1) vs Sea Turtles(4)
3
12:30 pm - 2:30 pm
Shawn Forbes Birthday Party
www.billsgolfland.com
 
RSS feed iCalendar feed
Online Calendar powered by localendar.com